شغل های مرتبط با تولید بازی های کامپیوتری

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : شغل های مرتبط با تولید بازی های کامپیوتری بازی های کامپیوتری برای همه افراد جامعه جذاب هستند. از ... با عنوان : شغل های مرتبط با تولید بازی های کامپیوتری بخوانید :

شغل های مرتبط با تولید بازی های کامپیوتری

بازی های کامپیوتری برای همه افراد جامعه جذاب هستند. از لذت رانندگی با ماشین های لوکس سوپر اسپرتی گرفته تا بازی مقابل مطرح ترین تیم های فوتبال اروپایی، جنگیدن در غالب جنگجوهای بزرگ و اساطیر و دنیای فانتزی همه و همه تجربه هایی است که به کمک بازی های کامپیوتری برای ما میسر شده است.

شغلهای مرتبط با صنعت بازی های کامپیوتری اگرچه اکنون بخش نسبتا کوچکی از کل بازار کسب و کار را در بر می گیرند، اما روندی به شدت صعودی دارند و هر سال افراد بیشتری در آنها مشغول به کار می شوند. فرصت های شغلی ایجاد شده در این زمینه سالانه 11% افزایش یافته و بر طبق برآورد مرکز آمار نیروی کار ایالات متحده آمریکا صنعت بازی های کامپیوتری در بازه زمانی سالهای 2014 تا 2024 شاهد 6% رشد خواهد بود.

با پیشرفت تکنولوژی، بازار بازی های کامپیوتری بزرگ تر میشود. برای مثال در حال حاضر که تکنولوژی VR(واقعیت مجازی) تکنولوژی نو پایی محسوب می شود، بیش از 1100 بازی کامپیوتری از این فناوری پشتیبانی می کنند و  با گذشت زمان شاهد رشد سریع این نوع بازی ها خواهیم بود.

game-jabs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در اینجا فهرستی از مشاغل مرتبط با بازی های کامپیوتری را به شما معرفی میکنیم:

1- Multimedia Artist/Animator (هنرمند چند رسانه ای / انیماتور - گرافیست):

یک گرافیست بازی های کامپیوتری خود باید یک گیمر حرفه ای باشد تا بتواند تمام علایق بازیکنان را درک کند. رویا پردازی، طراحی، تصویر سازی و ساخت پویا نمایی (انیمیشن) از کارهایی است که یک Multimedia Artist باید در پروسه ساخت گیم انجام دهد. شخصی که در این سِمت مشغول به کار می شود در واقع رویا های نویسنده بازی را جان می بخشد و به تصویر می کشد.

چه کسانی برای این شغل مناسب هستند؟

هنرمندان گرافیک رویا پرداز مسلط به طراحی -  نقاشی - انیمیشن - doodle

چه چیزهایی را باید برای این کار بیاموزیم؟

طراحی گرافیک ( قدرتمند بودن طرح های شما از سابقه کارتان مهم تر است) – علوم کامپیوتر – طراحی بازی

چگونه در این کار شاخص شویم؟

از آنجایی که دست اول بودن و نوآوری در این رشته حرف اول را می زند همواره سعی کنید از دیگران متمایز باشید. خلاقیت و نو آوری را در خلق آثار خود فراموش نکنید

بازی کامپیوتری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- Video Game Tester (گیمر حرفه ای / تست کننده بازی):

این شغل بهترین راه ورود به صنعت بازی سازی است اما آنقدر ها هم که فکرش را می کنید ساده نیست. Video Game Tester  ها که به نام Beta Tester  نیز شناخته می شوند، مسئول پیدا کردن باگ ها، مشکلات عملکرد در برنامه بازی، نقص های طراحی و کارهایی از این دست هستند. گیم تستر ها در واقع بازی می کنند تا آن را تجزیه و تحلیل کنند.به قول وبسایت gamedesigning.org اگر شما در روز بیش از 8 ساعت بازی می کنید و چشمان تیزبینی در تشخیص جزئیات دارید، این شغل می تواند متعلق به شما باشد. بودن در این شغل به شما امکان می دهد که با تیم بازی سازی بیشتر تعامل داشته باشید و دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید.

چه کسانی برای این شغل مناسب هستند؟

افراد کمال گرا – بازیکنان اهل بازی های تیمی – گیمرهای حرفه ای (تمام وقت) – توسعه دهنده های مشتاق

چه چیزهایی را باید برای این کار بیاموزیم؟

علوم کامپیوتر – گیم پلی – هک کردن – بررسی کیفیت

چگونه در این کار شاخص شویم؟

در بعضی از موقعیت ها کمیت نیز به اندازه کیفیت اهمیت پیدا می کند. باید بدانید افراد زیادی در دنیا خواستار این شغل هستند پس همان اندازه که کیفیت توانایی های خود را بالا می برید سعی کنید بازی های زیادی انجام دهید و در هر سبکی بازی کنید و با توسعه دهنده های پر تعدادی ارتباط برقرار کنید. تجربه بیشتر به شما در این رقابت اعتبار می بخشد.

3- Customer Support Agent (پشتیبانی):

این شغل می تواند به محبوب ترین شغل شما در صنعت بازی های کامپیوتری تبدیل شود. ارتباط با مشتری مهارتی است که به صبر، استقامت و  فداکاری نیاز دارد ولی در عین حال در تمامی صنایع دنیا نیز به آن احتیاج دارند. این شغل به شما نگرشی عمیق در مورد صنعتی که در آن مشغول هستید و همچنین شرکتی که در آن فعالیت می کنید  ارائه می دهد.

چه کسانی برای این شغل مناسب هستند؟

افراد مطلع و با حوصله – افراد تکنیکی و علاقمندان به فناوری – افراد با روابط عمومی بالا

چه چیزهایی را باید برای این کار بیاموزیم؟

زبان انگلیسی و  سپس سایر زبان های بین المللی -  خدمات به مشتری –  طرز کار با کامپیوتر و کنسول های مختلف بازی

چگونه در این کار شاخص شویم؟

با مشتریان خود به خوبی ارتباط بر قرار کنید. از آنجایی که ارائه خدمات به مشتری در تمامی صنایع وجود دارد صبر و حوصله شما در پاسخگویی، برخورد مناسب و دانش شما در زمینه کاری شرکت، شما را به یک پاسخگوی ممتاز تبدیل می کند.

4- Composer/Musician (آهنگساز – موسیقیدان)

شاید کمتر کسی بداند که آهنگسازی، یکی از شغل های مهم در صنعت بازی های کامپیوتری است. محصولات رسانه ای همواره به موسیقی و جلوه های صوتی نیازمندند تا تاثیر گذاری خود را چندین برابر کنند. موسیقی به بازی های کامپیوتری جلوه ای فوق العاده می بخشد به طوری که یک بازی کامپیوتری را بدون موسیقی و جلوه های صوتی نمیتوان تصور نمود.

چه کسانی برای این شغل مناسب هستند؟

موسیقیدان ها و آهنگسازان

چه چیزهایی را باید برای این کار بیاموزیم؟

نواختن سازهای مختلف و تولید موسیقی

چگونه در این کار شاخص شویم؟

بالابردن توانایی خود در زمینه آهنگسازی، تنظیم و ضبط موسیقی – نوآوری و خلاقیت

5- Developer (توسعه دهنده):

این سمت، کاری بسیار سخت و پر دردسر ولی در عین حال یکی از مهم ترین بخش های تولید بازی می باشد. اگر شما در گوگل واژه  کارهای مرتبط با بازی ( Gaming jobs ) را جستجو کنید اولین نتیجه ای که برای شما به دست می آید Developer است. در عین حال فرصت های شغلی ممکن است بسیار محدود باشند. بر طبق نتایج بررسی های اخیر تعداد شغل های ایجاد شده برای developer ها 65% سقوط داشته در حالی که تعداد سرچ شدن این واژه 50% افزایش یافته است. این آمار خود نشاندهنده این است که برای ورود به این صنعت باید از یکی از راه های فوق وارد شده سپس به سمت توسعه دهنده شدن حرکت کنید. به عبارت دیگر معمولا شرکت های بازی سازی، توسعه دهنده های بدون سابقه را استخدام نمی کنند.

چه کسانی برای این شغل مناسب هستند؟

برنامه نویس ها ، کد نویس ها، خدایان بازی های کامپیوتری

چه چیزهایی را باید برای این کار بیاموزیم؟

کد نویسی – برنامه نویسی – توسعه دادن بازی

چگونه در این کار شاخص شویم؟

بازی های خود را بنویسید، همانطور که گفته شد تجربه در این سِمَت حرف اول و آخر را می زند.

منبع: وبسایت careers.5ca.com

استاد سلام مرجع تدریس خصوصی

تدریس خصوصی.معلم خصوصی.استاد خصوصی.,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 13 تاريخ : شنبه 3 شهريور 1397 ساعت: 14:57

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :