راههای مقابله کردن با انواع استرس در ساعت های نزدیک به امتحان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : راههای مقابله کردن با انواع استرس در ساعت های نزدیک به امتحان یکی از اتفاقات شب امتحان که معمولا ... با عنوان : راههای مقابله کردن با انواع استرس در ساعت های نزدیک به امتحان بخوانید :

راههای مقابله کردن با انواع استرس در ساعت های نزدیک به امتحان

یکی از اتفاقات شب امتحان که معمولا تا بعد از امتحانم دانشجو رو در گیر میکنه، استرس و اضطرابه. دانشجویی که نمی تونه استرس خودش رو کنترل کنه، حتی اگه مطالب امتحان رواز همکلاسی هاش بهتر بدونه، بازم خوب امتحان نمی‌ده

حتی اگر از معلم خصوصی هم استفاده کرده باشه ولی نتونه استرسش و مدیریت کنه بازم نتیجه خوبی از امتحان عایدش نمیشه . استاد سلام برای شما راهکارهای جالبی و آورده همراه ما باشید

راههای مقابله کردن با انواع استرس در ساعت های نزدیک به امتحان چیست؟

همه ما میدونیم که شب امتحان درس خوندن اصلا خوب نیست اما اگه مجبور به مطالعه شب امتحانی شدید چه کارهایی باید بکنید تا درگیر استرس و اضطراب شب امتحان نشید؟

 

 

در اینجا ما به چند نکته خیلی کاربردی برای کاهش استرس قبل از امتحان اشاره کردیم :

یک ) محل مطالعه روعوض کنید، این کار ظرفیت‌های جدیدی رو برای ذهن شما ایجاد میکنه و باعث میشه تا با ذهن بازتری درس بخونید.

دو) کافئین  هم واقعا موثر هست؛ از نوشیدنی‌های کافئین دار مثل کافی میکس و چای وقهوه و.. حتما استفاده کنید.

سه) بعد از هر 50 دقیقه درس خوندن  احتیاج به 10 دقیقه استراحت دارید از این زمان درست استفاده کرده و خیلی خوب استراحت کنید ، البته نه اینکه بخوابید یا فیلم نگاه کنید.

چهار)  سعی کنید جزوه درسیتون رو بازنویسی کنید؛ خلاصه تر و ساده تر کردن جزوه و بازنویسی اون به مرور یکساعت قبل از امتحان هم کمک خیلی زیادی میکنه.

از جزوه های خوب استادسلام غافل نشید که میتونه به شما کمک شایانی کنه . در بخش جستجو جزوه, جزوه مورد نظرتون و بیابید.

پنج ) سعی کنید موقع درس خوندن تنها نباشید؛ مثلا به کتابخانه برید یا با یکی از دوستاتون درس بخوانید، هر چند این نکته برای همه کاربرد نداره.

شش)نکات مهم رو هایلایت کنید، مغز شما با دستاتون هماهنگ هست؛ البته یک ساعت قبل امتحان بازم این هایلایت‌ها به شما کمک میکنند.

هفت) همیشه از یک طرف مرور نکنید، ذهن شما عادت پذیرهست ، بعضی وقت ها هم تصادفی بخونید یعنی برای مثال جزوه یا کتاب رو از آخر به اول مرور کنید. اگر این کاررو انجام بدید استرس ناشی از عقب موندنتون از درس  هم از بین میره.

هشت) با صدای بلند درس خوندن هم میتونه خیلی بهتون کمک کنه چون ذهن شما رو برای ذخیره اطلاعات اماده تر می‌کنه.

نه)  مهم ترین نکته مباحث آخرنمره بیشتری دارن ؛ چون معمولا معیار اساتید و معلم ها برای ارزیابی دانش آموزها از فصل های آخر و تخصصی تر انجام میشه؛ پس مباحث آخر رو فراموش نکنید.

ده)اگه تو 24 ساعت آخر و نزدیک به امتحان کمتر از 6 ساعت بخوابین ضرر کردین، حتما به اندازه‌ای که در سر جلسه خواب آلود نباشید و بتونید روی سوالات تمرکز کنید ستراحت کنید.

یازده)حتما قبل از ورود به جلسه امتحان نفس عمیق بکشید سعی کنید تنفستون از طریق دیافراگم یعنی از شکم باشه نه از قفسه سینه چون عمیق تر هست و تاثیر بیشتری داره.

دوازدهم)تو بعضی از مقاله ها گفته شده که جویدن آدامس یک ربع قبل از امتحان هم میتونه خیلی به دانشجو برای از بین بردن استرس کمک کنه چون باعث تقویت تمرکز میشه اما یادتون باشه که سر جلسه آدامس همراهتون نباشه.

سیزدهم) حتما حتما حتما یک خوراکی شیرین همراه خودتو به جلسه امتحان ببرید چون شرینیجات باعث بالاتر رفتن فشار و شده و شمارو از افت فشار ناشی از استرس نجات میده.

این نکات رو به خوبی خونده و یاد بگیرید و قبل از امتحان انجام بدید تا تاثیر اون رو روی کم تر شدن استرس ناشی از امتحان ببینید .

امتحانات  خیلی خوبی رو براتون آرزو میکنیم ....موفق باشید.

استاد سلام منبع جامع معرفی اساتید معتبر در همه زمینه های درسی از جمله تدریس خصوصیتدریس خصوصی عربیتدریس خصوصی زیستکلاس آنلاین و تدریس خصوصی ابتدایی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشد.

تدریس خصوصی,تدریس خصوصی دوره ابتدایی,تدریس خصوصی عربی,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 10 دی 1397 ساعت: 16:00

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :