7 نکته مهم برای فصل امتحانات

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : 7 نکته مهم برای فصل امتحانات در این ماه پر هیاهوی امتحانات از پرداختن به کار و حرفه برای آینده دس... با عنوان : 7 نکته مهم برای فصل امتحانات بخوانید :

7 نکته مهم برای فصل امتحانات

در این ماه پر هیاهوی امتحانات از پرداختن به کار و حرفه برای آینده دست کشیدیم و تصمیم گرفتیم که به جای چهار شنبه کاری به شبای امتحان بپردازیم. استاد سلام این هفته تصمیم دارد در مورد چند نکته که میتونه به شما در این فصل پر استرس کمک کنه صحبت کند.

قطعا همه تجربه امتحان دادن و استرس امتحانا رو داشتیم و داریم. این مسئله تا یه حدی طبیعیه اصلا اضطراب جزء جدا نشدنی امتحاناست. در ادامه به چند نکته موثر برای شب های امتحان اشاره می کنیم.

نکات کلیدی شب های امتحان

 

1)هدفگذاری

شکی نیست که داشتن هدف هوشمندانه و خاص میتونه به بهبود عملکرد فردی کمک کنه. تحقیقات نشان میدند که داشتن هدف خاص و هوشمندانه، در زمینه بهبود عملکرد نقش موثری دارند. هدفگذاری سبب افزایش تمرکز و جهت دهی به کارها است. به هنگام مطالعه و درس خواندن سعی کنید که بر اهداف خود متمرکز شوید و جهت دار حرکت کنید. وقتی حس کنید که جهت دارید قطعا با تمرکز و انرژی بیشتری حرکت می کنید. پس بهتره به جای اینکه به خودتون استرس وارد کنید به هدفی که در ذهنتون دارید فکر کنید.

 

2)بهبود اعتماد به نفس

در میزان اعتماد به نفس خود بازبینی داشته باشید. با خودتون با "جملات مثبت" صحبت کنید. گفتگوی درونی مثبت و داشتن اعتماد قلبی به توانایی های خود همیشه موثر بوده و هست و به ساختن یک فرد با اعتماد به نفس کمک می کنه به خصوص در شرایط حساس و پر استرسی مثل امتحانات.

پیشنهاد ما به شما استفاده از سوالات امتحانات سال ها و یا ترم های قبل است چرا که این به شما کمک میکنه تا بر روی سوالات مختلف تمرکز کنید و به تسلط شما کمک زیادی میکنه. این روش را حتما امتحان کنید میتونه موثر باشه.

 

3 )حس المپیک

شکی نیست که دوره امتحان مانند یک بازی المپیکه. دانش آموزان باید این فرصت را کنار بگذارند و به این باور برسند  که  این زمان دقیقا مثل ورزشکارای المپیک، یک دوره کلیدی است. این دوره 6-8 هفته مشابه بازی های المپیک است. دانشجویان در طول این مدت تلاش می کنند تا نتیجه مطلوب را بدست بیارند.

ادامه مطلب

تدریس خصوصی.معلم خصوصی.استاد خصوصی.,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 6 دی 1397 ساعت: 16:06

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :