کارآفرین شدن امری ذاتی یا اکتسابی؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : کارآفرین شدن امری ذاتی یا اکتسابی؟ سوالی که همیشه بر سر آن بحث است اینه که "یه نفر که کارآفر... با عنوان : کارآفرین شدن امری ذاتی یا اکتسابی؟ بخوانید :

کارآفرین شدن امری ذاتی یا اکتسابی؟

سوالی که همیشه بر سر آن بحث است اینه که "یه نفر که کارآفرین میشه، کارآفرین به دنیا میاد یعنی ذاتیه یا اینکه اکتسابیه و در طول زندگی یاد می گیرند".

گروهی معتقدند که افرادی همچون ریچارد برانسون و استیو جابز افرادی هستند که به صورت ذاتی کارآفرین هستند. چون این افراد درس و دانشگاه را رها کرده و به دنبال راه اندازی کسب و کار خود بودند، بدون اینکه برای یادگیری آن واحد درسی گذرانده باشند. صرف نظر از این صحبت ها بسیاری از این افراد از دوران کودکی ویژگی های کارآفرینان را با خود داشته اند.

کارافرنی

کارآفرینان، کارآفرین متولد میشوند

جالبه بدونید که استیو جابز در دبیرستان به فروش جعبه های آبی رنگی می پرداخت که به دانش آموزان کمک میکرد که تماس رایگان برقرار کنند.

ریچارد برانسون در سن 16 سالگی مجله فرهنگی نوجوانان را راه اندازی کرد. خیلی از این افراد به صورت ذاتی برای تحقق اهدافشان سرسخت، پر انرژی، پر از ایده، بسیار پر شور هستند.

آن ها سریع فکر می کنند، صحبت می کنند، حرکت می کنند و در نهایت تصمیم می گیرند. آن ها قطعا دیوانه نیستند ولی ممکنه

با توجه به این استدلال کارآفرینان شدن ذاتی به حساب میاد.

کارآفرین شدن اکتسابی است

بر طبق یک بررسی که انجام شد با تحقیق در بین 685 کارآفرین نشان داده شد که افرادی همچون بیل گیتس و مارک زوکر برگ  که دانشگاه را رها کردند و به دنبال راه اندازی کسب و کار رفتند، محدود و انگشت شمار هستند و نمیتونیم این قضیه را به تمام کارآفرین ها تعمیم بدیم.

نتیجه دیگری که بدست آمد این بود که حدود 45% از کارآفرینان بعد از سن 30 سالگی به سمت سرمایه گذاری برای راه اندازی کسب و کار خودشون رفتند این یعنی اینکه فقط ذاتی نمیتونه باشه.

پس در اینجا به یک تناقض رسیدیم. پس با این نتیجه نمیتونیم بگیم که کارآفرینی صرفا ذاتیه یا فقط و فقط با یادگیری اتفاق میافته. هر دو گزینه میتونه اتفاق بیافته همونطور که تا بحال در بین کارآفرینان دیده شده و نمیشه گفت همه اونها کارآفرین به دنیا اومدند یا اینکه کارآفرینی را یادگرفتند مثل خیلی از چیزهایی که قابل یادگرفتن هست.

چند ویژگی شخصیتی کارآفرینان موفق

پشتکار و سرسختی در کارها

شور و اشتیاق برای انجام کارها

کشف کننده فرصت ها هستند

ریسک پذیر هستند

در نهایت اینکه...

اگر تا بحال تجربه ای در کسب و کار نداشتید، در خانوده ای کارآفرین به دنیا نیومدید، کسب و کار راه انداختید و شکست خوردید کافیه ایده های خود را اجرا کنید و به دنبال اون ها برید. حداقل نتیجه ای که داره اینه که به شما کمک میکنه به وجود یک سری استعدادها در خودتون پی ببرید که این میتونه کلی لذت بخش باشه و اعتماد به نفستون را افزایش بده.

منبع خبر: Are entrepreneurs born or made

استاد سلام مرجع تدریس خصوصی مرجعی قابل اعتماد برای معرفی اساتید خبره در حوزه های مختلف آموزشی همچون کلاس حسابداری، کلاس فتوشاپ، تدریس خصوصی زبان

تدریس خصوصی,کلاس حسابداری,کلاس فتوشاپ,تدریس خصوصی زبان,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 15:03

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :