چهار شنبه ای برای دهه هفتادی ها

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : چهار شنبه ای برای دهه هفتادی ها ورود نسل چهارمی‌هایی که به دنبال شغل هستند، صرف ن... با عنوان : چهار شنبه ای برای دهه هفتادی ها بخوانید :

چهار شنبه ای برای دهه هفتادی ها

 ورود نسل چهارمی‌هایی که به دنبال شغل هستند، صرف نظر از اینکه چالش تازه‌ای در زندگی آن‌ها به شمار میاد، کمابیش تفاوت‌هایی نیز با ورود نسل‌های پیشین به دنیای اقتصادی و شغلی و همچنین محیط کارشان داره. توصیه‌هایی در ادامه ذکر شده که میتونه به نسل جدید کمک کنه که هنگام ورود به محیط کاری تازه، موفق‌تر عمل کنند اگر دهه هفتادی هستید یا دهه هفتادی دور و برتون دارید خواندن این مطلب را بهش توصیه کنید:

چهارشنبه

شرح وظایف شما بسیار زیاد و متنوع است

خودتون را آماده کنید که با این قضیه روبرو بشید. شما به عنوان یک تازه کار مجبور هستید که بسیاری از اموری که در شرح وظایف شما نیستند را انجام بدید و نباید در مقابل چنین خدماتی، انتظار حقوق بیشتری را داشته باشید! ممکنه که در ابتدای امر از یک سری شرح شغل هایی برای شما در نظر بگیرند و بعدش یه سری موارد بهش اضافه بشه. سعی کنید خیلی مقاومت نکنید و بهتره که از انجام کارهای بیشتر استقبال کنید چرا که نه تنها به افزایش توانایی شما کمک میکنه بلکه باعث میشه که با افراد بیشتری در محیط کار آشنا بشید. 

از عدم ثبات شغلی نترسید

به خاطر داشته باشید که شغل شما موقته! اقتصاد کشور تغییر میکنه، یه سری از کسب و کار‌ها تعطیل میشند و کسب و کارهای دیگری جای آن‌ها را می‌گیرند و کمتر کسی را خواهید یافت که زندگی کاری‌اش را با‌‌ همان شغلی به پایان ببرد که با آن آغاز کرده. پس هرگز از این وضعیت عدم ثبات شغلی نترسید اقتضای موقعیته باید با شرایط خودتون را وفق بدید. 

 یاد بگیرید و یادبگیرید و یادبگیرید

موارد بسیاری برای آموختن وجود دارند که در ابتدای ورود به محیط کار اصلا از آن‌ها اطلاعی ندارید. شما در طول زندگی کاری نه تنها باید بسیاری از تکنیک‌ها مانند نرم افزار‌ها را بیاموزید بلکه باید توانایی‌های اجتماعی مانند "هوش هیجانی" خود را نیز بهبود ببخشید. چنین مواردی را هرچه زود‌تر یادبگیرید، سریع‌تر پیشرفت می‌کنید. اگر در حوزه طراحی کار می کنید به سمت یادگیری نرم افزارهای مورد نیاز مثل حسابداریفتوشاپ، کورل و .. برید. 

learn

حسن شهرت مهم ترین مولفه

 بزرگ‌ترین دارایی شما حسن شهرته و به همین خاطر از هر اقدامی که به حسن شهرت شما آسیب می‌زنه پرهیز کنید. اگر فرد قابل اطمینانی باشید و از شما با خوشنامی یاد کنند اون موقع فرصت‌های شغلی بهتر و در نتیجه درآمد بهتر به سراغ شما میاد و دیگه این شما نیستید که دنبال کار بگردید بلکه کارفرماها و صاحبان کسب و کارها هستند که به دنبال شما میاند.

تمرین ارتباط با نسل های مختلف

شاید تاکنون تجربه چندانی در مورد برخورد با نسل‌های دیگر نداشته باشید و روابط شما بیشتر به هم سن و سال‌هاتون محدود شده بشه اما الان زمان آن است که شیوه رفتار با دیگر نسل‌ها و گروه‌ها را نیز یادبگیرید. مدیران ارشد، مدیران میانی و کارمندان ساده گروه‌هایی هستند که هر کدام شیوه‌های رفتاری و فرهنگ خاص خود را دارند و باید سعی کنید که با هر گروه به شیوه مخصوص به آن گروه رفتار کنید.

برگرفته شده از صحبت های "وحید رضا صادق منش"

استاد سلام مرجع تدریس خصوصی, کلاس حسابداری, کلاس فتوشاپ و ... 

تدریس خصوصی,کلاس حسابداری,کلاس فتوشاپ,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت: 17:45

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :