ترکیه و ایرانیان ترکیه؟!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ترکیه و ایرانیان ترکیه؟!

یکی از کشورهایی که ایرانیها تو سالهای اخیر برای سرمایه گذاری، گردشگری، ادامه تحصیل، کار، مهاجرت و حتی اقامت انتخاب کردن کشور ترکیه هست که در همسایگی با ایران قرار داره و شاید همین نزدیکی و مجاورت با ایران دلیل مهمی برای افزایش سفر به ترکیه باشه. در واقع ایران یکی از پنج کشوریه که بیشترین تعداد مسافر به ترکیه را داره؛ به جز ایرانیها، کشورهایی مثل عراق، عربستان، روسیه و امارات هم این کشور را برای مهاجرت و اقامت انتخاب کردن؛ به طوری که میانگین ورود افراد گردشگر و توریست به این کشور به حدود 40 میلیون نفر در سال رسیده و همین امر باعث شده که گردشگری مهمترین منبع اقتصادی مردم ترکیه باشه و ترکیه سالیانه سود و گردش مالی زیادی از این طریق به دست بیاره. در صورتی که منبع اصلی اقتصادی این کشور کشاورزی بوده و 35 در صد از از افراد این کشور به کار کشاورزی مشغولند.

چه تعداد خونه توسط ایرانیها در ترکیه خریداری شده؟!

بر اساس گزارش اعلام شده از مرکز آمار ترکیه، بیشترین تعداد واحدهای مسکونی در ترکیه که به اتباع خارجی فروخته شده به ترتیب مربوط به شهر استانبول و سپس شهرهای آنتالیا و بورساست که عراقی‌ها با خرید یک هزار و ۹۸۷ واحد مسکونی در این کشور در صدر لیست شهروندان کشور‌هایی قرار دارن که در ترکیه اقدام به خرید خونه کردن و پس از عراق و عربستان، ایران در رتبه سوم این لیسته. تعداد واحدهایی که در هشت ماه اول سال جاری میلادی توسط ایرانیها در ترکیه خریداری شده 1659 واحده که نسبت به سال گذشته چهار برابر شده؛ یعنی در هشت ماه اول سال گذشته (2017)، ایرانیها حدود 424 خانه در ترکیه خریداری کرده بودن.

ایرانی‌ها در ترکیه بیشتر مشغول چه‌کاری هستند؟!

گزارشهای مرکز آمار ترکیه همچنین نشون دهنده اینه که ثبت شرکت هم تو این کشور افزایش داشته و تنها بیش از 150 شرکت ایرانی در شهرهای ازمیر، آنکارا، آنتالیا، مرسین ثبت شده؛ حتی تعداد صنعتگران ایرانی نیز در حال افزایشه و دلیلش هم بیشتر میتونه این امر باشه که این افراد با تاسیس شرکت راحت تر میتونن کالاها و خدمات خودشون را از طریق شرکتهای وابسته به ترکیه یا کشورهای اروپایی وارد کنن. همچنین با افزایش تعداد ایرانیهای مقیم استانبول، تعدا رستورانها و کافه های ایرانی در نقاط مختلف استانبول به ویژه منطقه بیلیک دوزو در بخش اروپایی بیشتر شده و ایرانیها علاوه بر کسب و کارهای کوچک و بزرگ، در عرصه های هنری، سلامت و بهداشتی، خدماتی، تجاری و غیره فعالیت میکنن. مشاغلی همانند سرمایه گذاری، آرایشگری، تدریس زبان، هتلداری، مهمانداری از جمله مشاغلیه که برای مهاجرا درآمد خوبی داره. از طرفی سرمایه گذاری ترکیه هم در ایران افزایش یافته و پیش بینی شده رابطه دو کشور رو به روز بیشتر میشه به طوری که بیشترین حجم صادرات و واردات ایران با ترکیه انجام میشه.

آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی برای ایرانیها ضرورت داره؟!
در کنار تمام محسنات کشور ترکیه، مشکلات زیادی برای سفر به این کشور وجود داره؛ همانند بالا رفتن نوسانات ارز و بی ثباتی اقتصادی در کشور، بالا بودن هزینه مواد غذایی، هزینه های درمانی و هزینه دانشگاهی و... . یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکنه برای مسافران خارجی و به خصوص کسانی که به زبان انگلیسی صحبت میکنن پیش بیاد اینه که اکثر مردم ترکیه نمیتونن به زبان انگلیسی صحبت کنن؛ بنابراین برای سهولت در برقراری ارتباط با افراد این کشور _ چه در امر تحصیل، گردشگری، اشتغال، مهاجرت، سرمایه گذاری _ یادگیری زبان ترکی استانبولی امری مهم و ضروریست و نسبت افراد متقاضی برای  ترکی استانبولی نسبت به متقاضیان سایر زبان ها بیشتر است و این تعداد رو به افزایش است. بنابراین اگه شما هم قصد سفر به کشور ترکیه را دارید برای سفر به کشور ترکیه باید ترکی استانبولی بلد باشید تا بتونید با مردم ترکیه راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.
اما طولانی بودن دوره های آموزشی و بالا بودن هزینه تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی یکی از مشکلاتیه که سر راه شما قرار داره؛
همچنین امکان داره کلاسهای آموزشی و تدریس خصوصی ترکی استانبولی در بعضی مناطق برگزار نشه و یا به ندرت برگزار بشه و شما مجبور باشین مسافت زیادی را تا محل برگزاری کلاس زبان ترکی استانبولی طی کنید یا مشکلات عدیده‌ی دیگه‌ای از جمله کمبود وقت و ترافیک و چه و چه و چه که هرکدام به‌نوبه‌ی‌ خود باعث از بین رفتن انگیزه و امید شما میشه؛
اینجاست که شما به استاد سلام نیاز پیدا می‌کنید!
استاد سلام با برقراری کلاسهای تدریس خصوصی ترکی استانبولی آنلاین، هم مشکل مسافت را حل کرده و هم به‌علت برگزاری کلاس‌ها به‌صورت خصوصی، مشکل طولانی بودن دوره های آموزشی زبان ترکی استانبولی را تا حد ممکن کمرنگ کرده‌است.

تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی.تدریس خصوصی ترکی استانبولی.کلاس زبان ترکی استانبولی,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 13 آبان 1397 ساعت: 13:23

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

close
تبلیغات در اینترنت