اول دانش بعد کسب و کار

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : اول دانش بعد کسب و کار اگر می‌خواهید کاری را شروع کنید که از آن اطلاعات کافی نداری... با عنوان : اول دانش بعد کسب و کار بخوانید :

اول دانش بعد کسب و کار

 

اگر می‌خواهید کاری را شروع کنید که از آن اطلاعات کافی ندارید فراموش نکنید که تا دانش کافی نسبت به آن کار کسب نکرده‌اید ( حتی به قیمت شاگردی کردن ) دست به آن نزنید.

 لئو یک گل فروشی شیک و مدرن را در موقعیتی که به نظر می‌رسید " رد خور ندارد" راه اندازی نمود. او شخصیتی جذاب و ظاهری آراسته و نیز اطلاعات زیادی در مورد اداره مجموعه  داشت ضمن اینکه به منابع مدیریت مالی خوبی جهت تامین پول (وام) دسترسی داشت. با اینحال این کار پا نداد و پس از دوسال و صرف 000/30 دلار ضرر توانست از شر آن خلاص شود.

 چرا؟

آن زمان که لئو خواب خوش سود فراوان را می‌دید و عجولانه تصمیم می‌گرفت از دیدن چندین واقعیت مهم صرفنظر کرده بود. مهم ترین موضوع همانطوری که خود لئو اعتراف می‌کرد این بود که وی هیچ اطلاعی در مورد گل و گیاه نداشت و علاقه‌ای هم به یادگیری این مطلب در خود نمی‌دید. وی نه تنها نمی‌توانست با مشتریان در مورد اینکه کدام دسته از گلها و گیاهان در آفتاب یا سایه پرورش پیدا می‌کنند و یا اینکه چگونه میتوان از شر بسیاری از آفات گیاهی خلاص شد، صحبتی بکند بلکه حتی با افراد مطلع از این موضوع که بتوانند بعنوان فروشنده عمل نمایند نیز آشنایی نداشت. خلاصه اینکه لئو مرتکب یک اشتباه کلاسیک شده بود. وی به کاری وارد شده بود که تب آن داغ بود ضمن اینکه کسی هم پیدا شده بود تا برای این کار به او وام بدهد.

job

بیشتر افرادی که جویای کار و به دنبال کسب و کار هستند فارغ التحصیلان دانشجوها هستند. ولی این فارغ التحصیلان نیز با کوله باری از درسهای تئوری وارد بازار کار می‌شوند. اما  با توجه به وضعیت کنونی بهترین راه برای افزایش اشتغال و مهارتهای کسب و کار استفاده از آموزش مهارتهای افراد  است. اگر سیستم آموزشی کشور ما به صورتی بود که از  همان ابتدا مهارت ها و علایق هر فردی شناسایی می‌شد و هر فردی به دنبال تقویت مهارت خود بود مسلما بازار کار با این ازدحام بیکاری مواجه نبود. و هر فردی حتی بعد از اتمام دبیرستان و بدون رفتن به دانشگاه هم مهارت راه اندازی کسب و کار خود را داشت. علاقه و مهارت نه صرفا تحصیلات مهمترین رمز موفقیت در هر کسب و کاری است.

اسم کسب و کار که آورده می­شود  بیشتر افراد یک سازمان یا شرکت بزرگ را تصور می­کنند یا کلی اتاق و تجهیزات اداری. یکی از راه های کسب درآمد سریع و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی است که اکثر آنها نیز ابتدا از داخل خانه ها آغاز می شود و سپس رشد کرده و تبدیل به شرکت‌های بزرگ می شوند. خیلی ها بر این باورند که راه اندازی کسب و کار اینترنتی فقط با سرمایه گذاری زیاد امکان پذیر است و باید برای شروع هزینه‌های زیادی صرف راه اندازی وب سایت و تبلیغات و... شود و یا باید مسلط به برنامه نویسی بود و خود با انجام کارهای فنی پیچیده یک  کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد. راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر خلاف تصور عموم کاری بسیار ساده است و می‌تواند توسط هر فردی انجام شود.

برگزاری نمایشگاه کار که توسط دانشگاه شریف نیز در شرف برگزاری است در حال حاضر یکی از بهترین گرینه‌ها برای جذب افراد جویای کار از طرف سازمان­ها است  و تمام دانشگاه­های معتبر کشور نیز می­توانند در پایان سال تحصیلی با برگزاری نمایشگاه کار و یا برگزاری دوره‌های کارآموزی و معرفی اتواع کسب و کار و نمونه های موفق کسب و کار به شناسایی استعداد علایق و مهارت‌های افراد بپردازند.

استاد سلام مرجع تخصصی تدریس خصوصی 

 

تدریس خصوصی,تدریس خصوصی برنامه نویسی,تدریس خصوصی مدیریت مالی,...
نویسنده : پشتیبان استاد سلام بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 16 مهر 1397 ساعت: 9:59

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :